Towarzysz Podróży Poszukiwany

WSPARCIE SERWERA:


Tropikalna Przyroda Ameryki Południowej. | Forum

Krzysztof
Krzysztof Sierpień 10 '18
Po trzech latach przerwy wyruszyłem w pojedynkę do Ameryki Centralnej (Nikaragua, Kostaryka). Moim głównym motywem i celem ostatnich wypraw jest fotografia przyrody i zdobywanie wiedzy na temat lasów tropikalnych a następnie propagowanie tego w przystępnej formie. Jest to mój mały wkład, mały kamyczek w ochronę tych niezwykle bezcennych i fascynujących rejonów przyrodniczych, które znikają w zastraszającym tempie a z nimi bioróżnorodność i tym samym system podtrzymujący życie na naszej planecie. 


Dlatego pragnę kontynuować obraną idę i moje wartości w przygotowaniu następnej wyprawy do Ameryki południowej i może ponownie centralnej skupiając się na lasach tropikalnych. Podróż potrwa około roku a może nawet dwa. 


W pierwszej kolejności muszę podszkolić język hiszpański, bo bez niego jest ciężko. Żeby się utrzymać przez taki długi okres chciałbym uczestniczyć w darmowych programach z wolontariatem które obejmują swoim działaniem lasy deszczowe. 


Na dzień dzisiejszy nie mam żadnych konkretnych miejsc ale mam nadzieję sukcesywnie zdobywać informacje i z czasem zarysować kształt wyprawy. 

Poszukuje osoby odżywiającej się roślinami, po pierwsze w niektórych krajach ciężko znaleźć wege przyjazne jadłodajnie więc wspólne ich poszukiwanie ułatwi podróż. Po drugie głównym motorem napędzającym wycinkę lasów deszczowych to produkcja mięsa, więc troska o nie i spożywanie mięsa nie idą w parze. Wiadomo, osoba ta musi mieć podobny cel, bo w przeciwnym razie wspólna podróż nie ma sensu. Wszystkie zapędy survivalowe włącznie upolowaniem małpy odpadają :) (wcześniej tacy ludzie się do mnie zgłaszali) Choć jak zwykle w podróż zabieram własny namiot i deskę do krajania. Ważna jest chęć poznania tamtejszej przyrody od strony praktycznej i teoretycznej. Zważywszy charakter wyprawy takie przymioty jak cierpliwość, wytrwałość, opanowanie mile widziane. W praktyce tak to wygląda żeby zrobić dobre zdjęcie często trzeba siedzieć bez ruchu z przyłożonym aparatem do twarzy przez 2 godziny :) 


Poszukuję osoby z jakimś doświadczeniem w niezależnym podróżowaniu poza granice Europy. Ważne jest żeby trochę się poznać przed wyjazdem.

forum rowerowe