Towarzysz Podróży Poszukiwany

WSPARCIE SERWERA:


Samochodem po zorzę polarną zimą | Forum

Ammiszaddaj
Ammiszaddaj Sierpień 7 '18
Szukam chętnych na wspólny wyjazd samochodowy do Norwegii w poszukiwaniu zorzy polarnej.

Trasa: Polska - Litwa - Łotwa (Ryga) - Estonia (Tallin) - Finlandia (Kemi, Rowaniemi) - Norwegia (Tromso) - Szwecja (Kiruna, Tore, Sztokholm) i powrót do Polski promem lub przez Kopenhagę

Czas: 10-14dni


Koszt: 3-4K PLN/os wliczając zwiedzanie i atrakcje
Ilość osób: 4-8
Do przejechania: ok 6 tys. km

Plan jest taki, żeby zabrać tanie jedzenie z Polski (zima, więc lodówki nie trzeba), zwiedzić po drodze co się da i przynajmniej 3 dni spędzić za kołem podbiegunowym kontemplując ciemności nocy polarnej, goniąc zorze, tarzając się w śniegu i grzejąc w saunie. Po drodze mam nadzieję zastać świąteczne atrakcje i dekoracje w Rydze i Talinie, zwiedzić Śnieżny Zamek w Kemii, odwiedzić Świętego Mikołaja w Rowaniemi, sprawdzić jak się zachowuje kompas w okolicy Kiruny i przespacerować po zamarzniętym Bałtyku w Tore.

Najfajniej i najtaniej byłoby pojechać busem w 8 osób, ale busa nie posiadam i do kompletu brakuje mi kilku znajomych lubiących zimno i śnieg ;)Być może taniej (ze względu na noclegi) by było pojechać kamperem ale to jest jeszcze bardziej nieosiągalne dla mnie niż bus i nie wiem czy wykonalne zimą. Prawdopodobnie więc skończy się na jednym lub dwóch samochodach osobowych i najtańszych hotelach jakie się da znaleźć przez Internet.

forum rowerowe