Towarzysz Podróży Poszukiwany

WSPARCIE SERWERA:


Wyprawa na 6-12 miesięcy do Ameryki Południowej | Forum

Charles
Charles Sierpień 26 '18

Dzień dobry, mam na imię Karol, obecnie mieszkam i pracuję w UK, wraz z koleżanką Agnieszką, która mieszka i pracuje obecnie w Niemczech postanowiliśmy wyruszyć w podróż życia do Ameryki Południowej i szukamy jednej lub góra 2 osób (wiek bez znaczenia) która byłaby zainteresowana dołączeniem do nas.


Początkowo planowaliśmy wyruszyć stopem na Gibraltar a stamtąd jacht stopem w kierunku Ameryki Południowej, jednak jedzenie na taką podróż jachtem wyniosłoby nas w granicach 2000 zł więc uznałem, że za tę cenę lepiej sobie ułatwić życie i możemy z Londynu polecieć do Meksyku za ok. 1500 zł. W Meksyku zaczyna się już ta właściwa podróż, stopem zwiedzamy najciekawsze miejsca tego kraju, nocując w namiocie lub od czasu do czasu w tanich hostelach, żywiąc się jak najmniejszym kosztem, przez Meksyk kierujemy się w stronę Panamy i na tych samych zasadach co w Meksyku zwiedzamy kolejno: Panamę, Kolumbię, Ekwador, Peru, Chile, Argentynę, Boliwię i Brazylię (jeśli się uda inne państwa których nie wymieniłem również), skąd lotem powrotnym wracamy do Europy (koszt przelotu w granicach 2500 zł czyli podobnie co powrót jacht stopem).


Cała wyprawa zajmie od 6 do 12 miesięcy.

Budżet jakim będziemy dysponować to ok. 10 tys. zł na głowę (wliczając w to przeloty) i podobnej kwoty oczekujemy od osób których szukamy, nie powinniśmy wydać całości ponieważ jak wspomniałem, chcemy zwiedzać jak najmniejszym kosztem.


Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany taką wyprawą, po kontakcie z nami i dowiedzeniu się czegoś wzajemnie o sobie zaplanowalibyśmy spotkanie twarzą w twarz (my możemy przylecieć do zainteresowanej osoby bez znaczenia gdzie się znajduje lub ta osoba do mnie lub do Agnieszki) i podczas spotkania jeśli uznamy, że chcemy razem wyruszyć w podróż kupilibyśmy bilety do Meksyku, żeby mieć pewność, że żadna ze stron nie zrezygnuje i wtedy moglibyśmy planować już całą wyprawę na poważnie i dopiąć wszystko na ostatni guzik, ekwipunek, szczepienia itd.


Kontaktować się ze mną można przez PW.

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na propozycje :)

forum rowerowe